Idealna roleta do sypialni

Rolety zewnętrzne to idealne rozwiązanie, gdy nie lubimy, jak coś przerywa nam sen. Po zasłonięciu sypialnianego okna zewnętrzną roletą, możesz mieć pewność, że nie obudzą Cię ani promienie słońca, a i hałas za oknem będzie mniej uciążliwy.

Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się w kwestii zaciemniania okien. Ich główną zaletą jest jeszcze szczelność, z jaką potrafią odgrodzić szybę od światła słonecznego.

Roleta jest tak skonstruowana, by nie przepuściła choćby pojedynczego promienia, gdy jest całkowicie spuszczona. Niemniej jednak w większości modelów istnieje tez możliwość przysłonięcia okna tak, by przez roletę przechodziła część oświetlenia.

Kurtyna rolety jest wówczas złożona z specjalnych zakładek, które przepuszczają trochę światła, jeśli nie przylegają ściśle do siebie. Taka osłona okna, z racji swojej grubości i materiału, z którego jest wykonana, stanowi także barierę dla dźwięku.

To duża zaleta, gdy mieszkamy w centrum duże miasta albo niedaleko szkolnego boiska piłkarskiego. Słowem, wszędzie tam, gdzie rankiem może nas zbudzić niechciany dźwięk, roleta zewnętrzna będzie cennym nabytkiem.

Zewnętrzna osłona jest także dedykowana osobom, które lubią drzemać w ciągu dnia. Dzięki temu, że tak dobrze zaciemnia pomieszczenie, możemy sobie stworzyć idealne warunki do spania nawet w południe.

To dobre rozwiązanie dla osób, które pracują nocami, a w dzień muszą wypocząć. Przy pomocy rolety zewnętrznej o wiele skuteczniej zaciemnią pomieszczenie, niż używając wewnętrznej osłony okna.

pracownik produkcji poznań