Jak dobrać poszetkę do garnituru?

Poszetka to męski dodatek do garnituru, który na świecie znany jest od dawien dawna, natomiast w Polsce zyskał swoją popularność dopiero w ostatnich latach. Być może jednym z najważniejszych tego powodów jest łatwość, z jaką można ją nosić. Tak się przynajmniej wydaje – wszak wystarczy włożyć ją do kieszonki na piersi marynarki i w zasadzie gotowe.

Mamy ciekawy dodatek, który może pozwolić nam nadać naszej stylizacji bardzo ciekawego efektu. Ale w praktyce nie jest to wcale takie łatwe. Dziś wciąż wiele osób ma problem z doborem odpowiedniej poszetki, a to może spowodować, że nie będziemy wyglądać zbyt dobrze.

Niezwykle istotne jest więc, aby w odpowiedni sposób dobrać poszetkę do garnituru, ale także do krawata, obok którego bezpośrednio się znajduje. Głównie dlatego większość ekspertów radzi, aby dobierać poszetkę właśnie tak, żeby pasowała nam do krawata. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, natomiast jest tutaj jeden haczyk: krawat i poszetka nie mogą być wykonane z tej samej tkaniny.

Wiele osób popełnia tymczasem podstawowy błąd, kupując krawat i poszetkę w komplecie, co najczęściej oznacza, że do ich stworzenia wykorzystano identyczny materiał.

Klasycznie czy odważnie – poszetka a krawat

Jeśli chcemy postawić na klasyczny wygląd i mieć pewność, że poszetka spełni swoje zadanie to jest bardzo proste rozwiązanie: postawmy na białą, prostokątną poszetkę, która z reguły pasuje do wszystkiego. I tutaj trzeba jednak pamiętać o jednej zasadzie: taka poszetka powinna być wykonana z lnu, gdyż sposób jej ułożenia sprawia, że jedwab będzie zbyt śliski, a my będziemy musieli nieustannie poprawiać „zjeżdżającą” w dół kieszeni poszetkę.

Innym pomysłem jest próba doboru poszetki na zasadzie podobieństwa lub kontrastu – w ten sposób możemy postawić na kolorowe poszetki z różnymi wzorami i tylko od nas zależy, czy będą one zbliżone wyglądem do krawata, czy też wręcz przeciwnie. Bardzo ważne jest jednak, aby nie przesadzić, gdyż w takiej sytuacji nasza stylizacja może po prostu wyglądać tandetnie. Dobieranie na zasadzie kontrastu kolorów warto więc wykonywać na zasadzie prób i błędów.

marynarki śląskie tloczenie.faktymity.com.pl